O produkte

Kúpiť

Doplnok výživy DIAS® FORTE obsahuje unikátne zloženie štyroch synergicky pôsobiacich kolagénov Collagen quattro complex TM, ktorý sa skladá z kolagénových hydrolyzátov typu I, II, III a prírodného kolagénu.

Collagen quatro complex - Kolagén DIAS FORTE

Collagen quattro complex TM je predstaviteľom novej generácie produktov poskytujúcich kolagénové peptidy vo vyváženom spektre  s vysokou využiteľnosťou pre organizmus. Jeho výnimočnosť spočíva nielen v kvalite stavebných kolagénových peptidov, zastúpených v množstve 10 000 mg v jednej dávke a potencovaných obsahom vitamínov, ale aj v synergickom pôsobení s obsahovaným kolagénom typu kolagénom typu II v jeho prírodnej, natívnej podobe trojitej špirály.

Prípravok DIAS® FORTE dodáva organizmu špeciálne purifikované bioaktívne kolagénové peptidy, ktoré sú produkované prostredníctvom špeciálnej viackrokovej procedúry, kedy je rozštiepený živočíšny kolagén prostredníctvom unikátneho enzymatického procesu (enzymatická hydrolýza) .

Jednou z veľkých výhod peptidov obsiahnutých v DIAS® FORTE je intaktný prechod sliznicou tenkého čreva počas procesu vstrebávania. Bioaktívne molekuly sa dostávajú v nezmenenej podobe do krvného obehu a k poškodeným kĺbovým štruktúram. Podľa vedeckých štúdií až 95% kolagénu bolo vstrebaných z tenkého čreva s následnou akumuláciou v chrupavkovom tkanive a stimuláciou štatisticky významnej biosyntézy kolagénu typu II, čo následne viedlo k zníženiu bolesti a k zlepšenej pohyblivosti. (Oesser et al., Moskowitz RW)

Denná dávka v 1 vrecúšku:

  • kolagén I, III 10 000 mg
  • kolagén II 30 mg
  • natívny (prirodzený) kolagén II 20 µg
  • vitamín C 100 mg (125% RHP)
  • vitamín  E 6 mg (50% RHP)
  • kyselina hyalurónová 2 mg
  • príchuť „božského ovocia“- granátového jablka

KOLAGÉN TYPU I

Je najrozšírenejším typom kolagénu v organizme. Predstavuje 90 % všetkého kolagénu v tele. Tento typ kolagénu sa nachádza v šľachách, väzoch, kostiach, v koži ako aj v ďalších tkanivách.

KOLAGÉN TYPU II

Vyskytuje sa najmä v tkanive chrupaviek, ktoré pokrývajú povrch kostí v kĺbovom spojení. Vytvára husté priestorové siete odolné voči tlaku. Je nevyhnutným stavebným prvkom odolných a správne fungujúcich chrupaviek.

KOLAGÉN TYPU III

Je podobný kolagénu typu I a spolu s ním sa nachádza v koži, svaloch a kostiach. Fibrily kolagénu typu II sa zhlukujú do vláken a vytvárajú sieť poskytujúcu oporu mäkkým svalovým bunkám, nervovým vláknam a tukovým bunkám. Vo zvýšenej miere sa s ním stretávame v rýchlo rastúcich tkanivách, napr. v počiatočnej fáze hojenia rán.

NATÍVNY KOLAGÉN

Je to prírodný kolagén, ktorý nie je hydrolyzovaný ani denaturovaný. Bolo preukázané, že už podávaný v malých dávkach, má významný vplyv na autoimunitné faktory. Odborné štúdie ukázali, že malé dávky natívneho kolagénu pozitívne ovplyvňujú stav kĺbov ako u osteoartrózy(nezápalové ochorenie kĺbov), tak aj u reumatoidnej artritídy (zápalové ochorenie kĺbov).

VITAMÍN C

Prispieva k správnej tvorbe kolagénu a k správnej funkcii kostí, chrupaviek a kože. Bez vitamínu C sa kolagén netvorí vôbec. Zároveň prispieva k udržaniu správneho fungovania imunitného systému počas intenzívnej telesnej námahy a po nej.

VITAMÍN E

Prispieva k ochrane buniek pred účinkom voľných radikálov, teda pred oxidačným stresom. 6 mg vitamínu E obsiahnutých v jednom vrecúšku predstavuje 50 % RHP (referenčnej hodnoty príjmu).

KYSELINA HYALURÓNOVÁ

Tvorí jednu z hlavných zložiek medzibunkovej hmoty a je súčasťou spojivových, epiteliálnych a nervových tkanív. Vo veľkom množstve sa nachádza v sklovci oka, kĺbnom mazive a koži.

L-LEUCÍN

Je vetvená esenciálna aminokyselina, ktorú si telo nedokáže samo syntetizovať z dostupných zdrojov, preto je nevyhnutné prijímať ju z potravy. Je využiteľná priamo z krvného obehu, odkiaľ prechádza do svalových buniek

Aktuality

Zaujal Vás náš produkt, ale chceli by ste si ho najprv vyskúšať? V lekárňach je k dispozícii…

zobraziť viac