FAQ

Pre koho je kolagén DIAS® FORTE vhodný?

DIAS®  FORTE je určený pre Vaše kĺby, kosti, väzy a šľachy. Je vhodný pre pacientov s degeneratívnymi a zápalovými ochoreniami pohybového aparátu, pre ľudí trpiacich chronickými pohybovými ťažkosťami. Je vhodný pre tých, ktorí sa aktívne starajú o svoj nadmerne zaťažený pohybový aparát – aktívni aj rekreační športovci, ťažko fyzicky pracujúci, ľudia s nadváhou, seniori a dospievajúca mládež v období rastu.

V čom je DIAS® FORTE  výnimočný?

DIAS®  FORTE prináša viac než 10 000 mg, teda vysoký obsah kolagénu v jednej dennej dávke. Kolagénové peptidy sú v podobe bioaktívnych bielkovinových reťazcov, ktoré prechádzajú sliznicou tenkého čreva v nezmenenej podobe a hromadia sa v chrupavkovom tkanive, kde podporujú zvýšenú tvorbu vlastného kolagénu, čo vedie k štúdiami preukázanému zníženiu bolesti a zvýšenej pohyblivosti.

Čo obsahuje každé vrecúško DIAS® FORTE  a aká je jeho výživová hodnota?

Obsah 1 vrecúška:

  • kolagén I, III 10 000 mg
  • kolagén II 30 mg
  • natívny (prirodzený) kolagén II 20 µg
  • vitamín C 100 mg (125% RHP)
  • vitamín  E 6 mg (50% RHP)
  • kyselina hyalurónová 2 mg
  • príchuť „božského ovocia“- granátového jablka

Výživová hodnota 1 vrecúška je 184,8 kJ, z čoho 93% tvoria bielkoviny.

Sú pri výživovom doplnku DIAS® FORTE obmedzenia pri užívaní?

DIAS® FORTE nie je určený osobám s alergiou alebo s precitlivenosťou na kolagén bravčového alebo kuracieho pôvodu alebo s precitlivenosťou na akúkoľvek z pomocných látok, mladším ako 6 rokov. V prípade poruchy funkcie pečene a obličiek s odchýlkou látkovej premeny bielkovín v porovnaní so zdravými jedincami je vhodné poradiť sa o užívaní DIAS® FORTE so svojím lekárom, ktorý pozná Váš presný zdravotný stav a vie vyhodnotiť prínos v porovnaní s rizikom užívania.

Aký je správny postup pri príprave DIAS® FORTE?

Najprv nasypte obsah vrecúška do pohára, následne zalejte vodou (cca 150 ml) s teplotou do 25 °C. Zamiešajte a vypite.

Aké je vhodné dávkovanie DIAS® FORTE?

Odporúčané dávkovanie je 1 vrecúško denne. Jedno vrecúško DIAS® FORTE obsahuje 10 g kolagénových peptidov vo vyváženom spektre s vysokou využiteľnosťou pre organizmus, najviac potencovaných obsahom vitamínov C a E ako aj kyselinou hyalurónovou.

Aké veľkosti balenia DIAS® FORTE sú k dispozícii?

Na slovenskom trhu sú dostupné 2 veľkostné balenia s 30 alebo 15 vrecúškami. 30 vrecúškové balenie je ideálne na mesačnú podpornú terapiu.

Aké veľkosti balenia DIAS® FORTE sú k dispozícii?

Na slovenskom trhu sú dostupné 2 veľkostné balenia s 30 alebo 15 vrecúškami. 30 vrecúškové balenie je ideálne na mesačnú podpornú terapiu.

Aktuality

Zaujal Vás náš produkt, ale chceli by ste si ho najprv vyskúšať? V lekárňach je k dispozícii…

zobraziť viac