Typy kolagénov

KOLAGÉN TYPU I

Je najrozšírenejším typom kolagénu v organizme. Predstavuje 90 % všetkého kolagénu v tele. Tento typ kolagénu sa nachádza v šľachách, väzoch, kostiach, v koži ako aj v ďalších tkanivách.

KOLAGÉN TYPU II

Vyskytuje sa najmä v tkanive chrupaviek, ktoré pokrývajú povrch kostí v kĺbovom spojení. Vytvára husté priestorové siete odolné voči tlaku. Je nevyhnutným stavebným prvkom odolných a správne fungujúcich chrupaviek.

KOLAGÉN TYPU III

Je podobný kolagénu typu I a spolu s ním sa nachádza v koži, svaloch a kostiach. Fibrily kolagénu typu II sa zhlukujú do vláken a vytvárajú sieť poskytujúcu oporu mäkkým svalovým bunkám, nervovým vláknam a adipocytom (bunkám slúžiacim na uchovávanie tuku). Vo zvýšenej miere sa s ním stretávame v rýchlo rastúcich tkanivách, napr. v počiatočnej fáze hojenia rán.

NATÍVNY KOLAGÉN

Je to prírodný kolagén, ktorý nie je hydrolyzovaný ani denaturovaný. Bolo preukázané, že už podávaný v malých dávkach, má významný vplyv na autoimunitné faktory. Odborné štúdie ukázali, že malé dávky kolagénu v prirodzenej podobe pozitívne ovplyvňujú stav kĺbov ako u osteoartrózy (nezápalové ochorenie kĺbov), tak aj u reumatoidnej artritídy (zápalové ochorenie kĺbov).

Aktuality

Zaujal Vás náš produkt, ale chceli by ste si ho najprv vyskúšať? V lekárňach je k dispozícii…

zobraziť viac